Çiçekler ve Feng Shui ile ilgili birkaç yazım daha olacak. Bugün de yapay veya kurutulmuş çiçeklerin üzerimizdeki enerjisinden bahsetmek istiyorum.

Yapay çiçekler evin içinde kullandığınız herhangi bir dekotatif eşyayla aynı görevi görürler. Dekoratif ve şık görünürler ama taze çiçeklerden aldığınız iyileştirici yaşamsal enerjiyi içermezler. Eğer yapay çiçek alacaksanız kaliteli olanlarından almanızı ve temiz tutmanızı öneririm.

Kurutulmuş çiçekler ölmüş çiçekler olduğu için yaşamsal enerjisi gitmiş çiçeklerdir. Fakat burada da kalbin sesini dinlemek gerekir. Bu size önemsediğiniz birisi tarafından verilmişse kalbiniz bu çiçekleri tutmak ister. O zaman çiçeğiniz için özel bir köşe hazırlayın ve onun diğer eşyaların tozları arasında unutulmasına izin vermeyin. Eğer size negatif enerji veya hatıralar veriyorsa onu tutmamanız daha iyi olacaktır.

Genelde gelin buketleri düğün sonrasında kurutulur. Ama düğünle ilgili anılarınız, fotoğraflar, ya da video yeniden hatıralarınızı, o günün güzelliğini size hatırlatabilir. Gelin buketini mutlaka evlenmek isteyenlere doğru atmak gerekir!:)

Çiçekler bulundukları mekanın, yerin daha da öne çıkmasını sağlar. Bir çok duyumuzla onu hissedebiliriz: görürüz, koklarız, tutarız…Çiçeklerden gelen titreşimler ruhumuzu doyurur, moralimizi yükseltir. Bizim için en önemli günlerimizi –yıldönümü, düğün, yaşgünü- çiçeklerle donatırız çünkü güzel olmalarının yanı sıra sonsuz aşkın, sevginin göstergesidirler.